Odigrani prvi mečevi baraža za Meridianbet 1.CFL…

Fudbaleri Mornara savladali su Berane rezultatom 2:0, dok su Kom i Rudar remizirali (1:1) u prvim utakmicama baraža za Meridianbet 1.CFL.

Barani su na Topolici poveli nakon samo sedam minuta igre. Lijepo su kombinovali Demir Škrijelj i Rodni Majkl, a to je Milivoje Raičević na pravi način iskoristio i zatresao mrežu gostiju. Sredinom drugog poluvremena, Majkl je, na asistenciju Škrijelja postavio konačan rezultat.

Na Zlatici nije bilo pobjednika, iako je Kom imao vođstvo nakon dvadesetak minuta igre pogotkom Lazara Kneževića iz jedanaesterca. Domaćin je imao i nekoliko prilika za uvećanje zalihe, međutim, Rudar je u finišu zaigrao bolje. Za to je nagrađen golom Velizara Janketića u 82. minutu.

Revanš utakmice baraža igraju se 3. juna.