Nikšićani u borbi za drugi trofej Kupa, Arsenal prvi put u finalu…

Fudbaleri Sutjeske i Arsenala igraće u finalu Kupa Crne Gore, 29. maja na Gradskom stadionu u Podgorici.

Nikšićani su u revanš meču polufinala remizirali sa Dečićem rezultatom 1:1, tako da su zadržali prednost (3:1) iz prve utakmice. Večeras su na stadionu ,,DG arena“ poveli pogotkom Vuka Strikovića u 32. minutu i tako najavili prolazak dalje. Dvadesetak minuta kasnije Dečić je izjednačio - Oliver Šarkić je iskoristio lošu reakciju protivničkih igrača, dodao loptu za Draška Božovića, koji je zatresao mrežu rivala. Do kraja meča i jedna i druga ekipa imale su šanse, ali se rezultat nije mijenjao, čime je Sutjeska dobila priliku da osvoji drugi trofej Kupa u klupskoj istoriji.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u duelu Arsenala i Iskre. Nakon 3:1 za Tivćane u prvoj utakmici u Danilovgradu, Iskra je u revanšu slavila istim rezultatom, ali je Arsenal prošao dalje zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca. Gosti su u Radanovićima igrali odlično, vodili 3:0 i minuti su ih dijelili od prolaska u finale. Veliku prednost Iskri donijeli su Žarko Popović, Mario Đeljaj i Petar Pavlićević, da bi konačan rezultat u četvrtom minutu sudijske nadoknade postavio Ćetko Manojlović. Arsenal je bio mnogo bolji tokom izvođenja jedanaesteraca - precizni su bili Anđelo Rudović, Hulijan Montenegro, Jasmin Muhović i Danilo Bakić, dok je na drugoj strani metu pogodio samo Ognjen Obradović.