Odigrane dvije zaostale utakmice 22. kola Meridianbet 1.CFL…

Budućnost nije uspjela sa savlada Rudar u Pljevljima (1:1), pa sada ima tri boda više od drugoplasirane Sutjeske.

Podgoričani su imali vođstvo nakon što je u 57. minutu Miomir Đuričković iskoristio asistenciju Arijela Lusera. Ipak, dvadesetak minuta kasnije uslijedio je šok za goste - neobičan autogol postigao je Andrija Ražnatovića, poklizavši se u svom petercu nakon što je igrač Rudar Luka Boričić u padu zakačio loptu, koja je na kraju završila u mreži Budućnosti. Iza lidera su tri utakmice bez pobjede (dva poraza i remi), dok je Rudar sada na četiri boda ispod zone koja obezbjeđuje opstanak u ligi.

Na istoj udaljenosti je i Jezero, koje je još jedan tim u nizu nije mogao do pobjede nad Jedinstvom. Odnosno, Bjelopoljci su trijumfovali nad gostima iz Plava rezultatom 2:1 i tako došli do treće pobjede u posljednjih pet kola, u kojima imaju i dva remija. Oba gola za Jedinstvo postigao je Žarko Korać (7. i 56. minut), čime je nastavljen san te ekipe o osvajanju trećeg mjesta. Pogodak za Jezero, u samom finišu utakmice, djelo je Balše Toškovića.