Sutjeska smanjila zaostatak za liderom…

Derbi 30. kola Meridianbet 1.CFL završen je pobjedom Dečića nad Budučnošću - 4:3.

Tuzani su došli do druge pobjede u nizu, a čak četiri igrača postizali su golove za ekipu.

Sutjeska je niz od četiri utakmice bez pobjede prekinula trijumfom nad Mornarom - 4:1. Briljirao je napadač ekipe iz Nikšića Tajron Konrad, strijelac tri pogotka. Holanđanin je mrežu Barana tresao u 22, 47. i 52. minutu. Pogodak za Mornar postigao je Balša Vukotić u devetom minutu meča.

Veliku pobjedu ostvarilo je Jedinstvo Franca u duelu sa Petrovcem - 3:2. Petrovčani su poveli pogotkom Slobodana Babića, dok je izjednačenje donio Momčilo Dulović. Babić je ponovo donio prednost domaćinu, međutim, ostatake meča protekao je u znaku Bjelopoljaca.

Derbi začelja pripao je Rudar, koji je savladao Iskru rezultatom 3:1. Pljevljaci su preko Dejana Tumbasa došli do velike prednosti, koju je povećao Velizar Janketić. Ognjen Obradović postigao je gol za konačan rezultat.

Arsenal je pogotkom Hulijana Montenegra upisao tri boda u duelu sa Jezerom. Tivćani su ovom pobjedom ostali na trećem mjestu na tabeli.

Dečić - Budućnost 4:3

Božović 7', Cmiljanić 55', Vušurović 76', Šarkić 80' - Simić 36', Sekulić 62', Knežević 72'

Petrovac - Jedinstvo Franca 2:3