Omladinske reprezentacije Sjeverne Makedonije i Crne Gore remizirale su i u drugom prijateljskom meču odigranom u Skoplju.

Nakon 0:0 u utorak, danas su ekipe postigle po gol - 1:1. Domaće je u vođstvo doveo Aleksandar Bogdanoski, koji je u 48. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane naše selekcije.

Konačan rezultat postavio je Romario Camaj. Poslije prekida i gužve u šesnaestercu domaćina, Camaj se najbolje snašao i sa peterca zatresao mrežu Sjeverne Makedonije.

- Mislim da smo u ovoj utakmici bili bolji od protivnika. Primili smo gol nakon greške, da bi u nastavku uspjeli da stvorimo nekoliko šansi i dođemo do izjednačenja. U ove dvije utakmice vidjeli smo na djelu dosta novih igrača, tako da ćemo ih pomno pratiti u narednom periodu, kao i one koji zbog klupskih obaveza nijesu mogli da budu na ovom okupljanju, kazao je Dragan Mijanović, asistent u stručnom štabu selektora Gorana Perišića.

Najizglednije šanse ,,sokoli“ su stvorili imali su u prvom poluvremenu. Rade Drakić je zaprijetio u 27. minutu, zatim je u 33. minutu Matija Delić, nakon odličnog prodora Marka Vračara, šutirao preko gola. Dobar pokušaj imao je i Andrija Radonjić, koji je u 41. minutu bio zamalo neprecizan.

Sjeverna Makedonija - Crna Gora 1:1

Trening centar FS Sjeverne Makedonije, Skoplje.

Sudija: Spire Arsov (Sj. Makedonija)

1:0 - Aleksandar Bogdanoski 48’, 1:1 - Romario Cajam 81’

Sjeverna Makedonija: Ljupče Đekov, Lorik Muhtari (od 46. Fikret Livareka), Hristijan Stojanovski, Đorđe Đekov, Teodor Nikolovski, Andrej Arizankoski, Malik Hamzić (od 58. Hadis Tairi), Umerfaruk Sulejman (od 46. Dimitar Danev), Amir Nuhija, Destan Adili (od 70. Anes Maljiči), Aleksandar Bogdanoski (od 58. Nikola Veličkovski).
Selektor: Toni Jakimoski.

Crna Gora: Petar Bobičić, Janko Vukićević, Luka Bubanja (od 88. Haris Duraković), Romario Camaj, Matija Delić (od 46. Nikola Radusinović), Andrija Radonjić (od 63. Vasilije Osmajlić), Vukas Dragović (od 46. Marko Jukić), Rade Drakić (od 46. Marko Perović), Balša Radulović (od 63. Aleksa Vujović), Marko Vračar (od 63. Lazar Maraš), Stefan Radojević (od 78. Anes Seferović).
Trener: Dragan Mijanović.