Uspješan start kvalifikacija za našu WU-19 selekciju…

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Slovačku rezultatom 3:2 u prvom kolu grupe B5 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Briljirala je Nejla Bicić, koja je postigla sva tri gola za Crnu Goru. Prvi put je mrežu domaćina turnira zatresla u 40. minutu, da bi nakon desetak minuta igre u nastavku udvostručila prednost. Tri minuta kasnije uzvratila je Frederika Kovalikova, da bi u 65. Bicić ponovo vratila dva gola viška za Crnu Goru. Konačan rezultat postavila je Karolina Bajerova u 71. minutu.

- Počeli veoma dobro, posebno u defanzivi. Stalno smo bili u visokom presingu i to nam se isplatilo u prvom poluvremenu, kada Slovačka praktično nije ništa uradila pred našim golom. Mnogo nam je značio drugi gol, koji smo postigli u uvodnom dijelu prvog poluvremena. Kasnije smo izdržali pritisak Slovačke, pogotovo nakon što smo ostali sa igračicom manje. Ipak, uspjeli li smo da se odbranimo i to je najvažnije, kazao je Ivan Tatar, koji u odsustvu selektora Mirka Marića vodi ekipu na ovom turniru.

Naša selekcija turnir će završiti duelom sa Azerbejdžanom, koji se igra 8. aprila od 11 časova. U slučaju pobjede, Crna Gora bi osigurala prvo mjesto u grupi, dok bi remijem morala da čeka ishod duela Slovačke i Azerbejdžana, koji se igra 11. aprila.

Plasman u Ligu A, odnosno elitnu rundu kvalifikacija, izboriće prvoplasirana ekipa iz grupe.

Slovačka - Crna Gora 2:3

Gabčikovo stadion, Gabčikovo.

Sudija: Katažina Lisjecka (Poljska)

0:1 - Nejla Bicić 40', 0:2 - Nejla Bicić 54', 1:2 - Frederika Kovalikova 57', 1:3 - Nejla Bicić 65', 2:3 - Karolina Bajerova 71'