Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine u prvom kolu preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaćin turnira došao je do bodova rezultatom 4:2. Nakon nešto više od 17 minuta igre bilo je 2:0 za Bosnu i Hercegovinu, golovima Samre Muhić i Line Hadžikadunić.

U finišu prvog poluvremena viđena su čak tri gola, od toga dva Maše Tomašević, dok je treći pogodak za domaći tim postigla Ivona Radošević.

Konačan rezultat postavila je Nina Pupić u 51. minutu.

- Ušli smo bojažljivo u utakmicu i rano primili dva gola. Kasnije smo se rezultatski vratili u igru, ali, uprkos i nekim prilikama, vidjelo se da je Bosna i Hercegovina kvalitetnija reprezentacija i zaslužen je pobijedila. Očekuje nas duel sa Kazahstanom, mislim da sa tom ekipom može da se igra. Napravićemo analizu njihove igre i spremiti se što bolje za tu utakmicu, kazao je selektor Mirko Marić.

U drugom kolu turnira, 25. marta od 14 časova, Crna Gora se sastaje sa Kazahstanom, koji je danas poražen od Azerbejdžana rezultatom 2:0.

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 4:2

Teren ,,Etno selo Stanišići”, Bijeljina.

Sudija: Elena Gobjila (Moldavija)

1:0 - Samra Muhić 9’, 2:0 - Lina Hadžikadunić 17’, 2:1 - Maša Tomašević 41’, 3:1 - Ivona Radošević 45’, 3:2 - Maša Tomašević 45’+3, 4:2 - Nina Pupić 51’

Osmajić, Krstevska, Merdović - Crna Gora

Bosna i Hercegovina: Aleksandra Panić, Dalal Bratović (od 90. Amra Bećirović), Ivona Radošević, Nina Brnić, Bogdana Milićević, Amila Abdukić, Šejla Dedić (od 71. Natalija Mirković), Una Rankić, Samra Muhić (od 71. Ajla Građan), Nina Pupić (od 88. Jovana Novaković), Lina Hadžikadunić (od 88. Selma Feriz).
Selektor: Ilija Lučić.

Crna Gora: Jovana Žugić, Dunja Bojanić, Jana Merdović (od 86. Tijana Janković), Vlada Milović, Slavica Krstevska (od 83. Mia Vukčević), Katarina Čađenović, Larisa Đurković, Jelena Nikčević, Tatjana Osmajić, Maša Tomašević, Tamara Milović (od 67. Vladana Boričić).
Selektor: Mirko Marić.