Prvi dan petog šampionata Crne Gore donio je očekivane pobjede favorita - Mogren je u gostima bio bolji od Bara sa 4:2, dok je Budućnost na svom terenu u finišu meča preokrenula vođstvo Grblja i slavila sa 2:1.

Najveća drama viđena je u Podgorici gdje je Budućnost do 88. minuta bila na rubu poraza - Grbalj je vodio golom Jovovića sa bijele tačke nakon jedanaesterca koji je skrivio Kudemor. Ipak, dva minuta prije kraja regularnog toka Nikač je izborio penal za domaćina koji je u gol pretvorio Vuković, da bi u sudijskoj nadoknadi Bećiraj pogodio za sva tri boda.

I u Baru je prvi do gola stigao autsajder, preko Vukovića, ali je Mogren golovima Ćetkovića, Gluščevića iz penala i Grbića jasno stavio do znanja da bodove nosi za Budvu. Barani su uzvratili preko Mičete, četiri minuta prije kraja, ali je samo minut kasnije Čulafić ovjerio pobjedu svog tima.

Pobjedu na startu upisao je i Dečić, koji je sa glatkih 2:0 ispratio Mornar iz Tuzi.

Meč Sutjeske i Petrovca u Nikšiću završen je remijem (1:1), kao i susret Lovćena i Mladosti na Cetinju koji je završen bez golova.

Derbi prvog kola na programu je sjutra - u 17.00 časova u Pljevljima se sastaju aktuelni šampion Rudar i Zeta.

Lovćen – Mladost 0:0
Budućnost – Grbalj 2:1
Vuković 88', Bećiraj 90' - Jovović 37' (p)
OFK Bar – Mogren 2:4
Vuković 11', Mičeta 86' - Ćetković 44', Gluščević 62'(p), Grbić 69', Ćulafić 87'
Sutjeska – Petrovac 1:1