Dugo čekana pobjeda stigla je u pravi čas - selekcija Crne Gore savladala je pod Goricom Sjevernu Irsku sa 2:0 i napravila odličnu uvertiru pred početak kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Nakon više nego rezervisanog početka utakmice, naša selekcija je sredinom prvog poluvremena preuzela inicijativu i više puta preko Đalovića i Vučinića bila opasna po gol protivnika. Zasluženi pogodak stigao je tri minuta prije kraja prvog poluvremena, kada je Đalović odlično reagovao odbijenu loptu koja je plesala u srcu šesnaesterca nakon izblokiranog udarca Vučinića.

U drugom dijelu utakmice na terenu je postojao samo jedan tim, a pitanje pobjednika odlučeno je u 59. minutu kada je Đalović pretvorio u gol sjajan centaršut Zverotića sa desne strane. Publika na Gradskom stadionu u Podgorici do kraja meča mogla je da uživa u bravurama crnogorskih fudbalera, prije svih Vučinića, Vukčevića, Zverotića, Delibašića, ali je aplauze zaslužio i sjajni golman Mladen Božović koji je atraktivnim odbranama zaustavio jedina dva opasna pokušaja Sjeverne Irske.

Zlatko Kranjčar je dao šansu svim igračima, pa su priliku da debituju u crvenom dresu dobili i Stefan Savić, Draško Božović koji su po riječima selektora pokazali da se na njih može ozbiljno računati.

Narednu utakmicu Crna Gora igra 3. septembra u Podgorici protiv selekcije Velsa, na otvaranju kvalifikacija za Euro 2012.

Crna Gora - Sjeverna Irska 2:0 (1:0)

Podgorica - Gradski stadion pod Goricom.
Gledalaca: 5.000.

Sudija: Boško Jovanetić (Srbija).

1:0 - Đalović 42'
2:0 - Đalović 59'