Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 u prijteljskom odmjeravanju snaga sa odgovarajućom selekcijom Rumunije.

„Sokoli“ prikazali dobru igru u duelu koji je večeras odigran u Bukureštu, imali gol prednosti i nekoliko veoma dobrih prilika. Ipak, domaćin je uspio da preokrene rezultat za samo dva minuta igre i dodđe do pobjede.

Naša selekcija prvi put je zaprijetila u 33. minutu kada je Marušić, nakon dobre akcije Peličića i Kriještorca, glavom tukao sa deset metara i pogodio stativu protivničkog gola. Samo tri minuta kasnije Kriještorac je imao priliku da se upiše u strijelce ali je njegov udarac sa desetak metara zaustavio protivnički čuvar mreže.

Do odlaska na odmor „sokoli“ su još jednom zaprijetili – dobar udarac Peličića sa ivice kaznenog prostora dobrom intervencijom zaustavio je golman Rumunije.

Već u prvom minutu nastavka Kriještorac je odličnu solo akciju završio još boljim udarcem sa ivice kazenog prostora i donio prednost našoj selekciji.

Nakon vodećeg pogotka Rumuni su zaigrali angažovanije i ofanzivnije, pa su do izjednačenja došli u 72. minutu preko Merloja koji je preciznimi udarcem sa 12 metara krunisao dobru solo akciju. Samo dva minuta kasnije Kordea se najbolje snašao u gužvi ispred našeg gola i ugurao loptu u mrežu za konačnih 2:1.

- Odigrali smo odlično prvih 60. minuta večerašnjeg duela. Bili smo veoma dobri u napadu, postigli jedan gol, imali nekoliko veoma dobrih prilika i stativu Marušuića. I odbrana je bila na visini zadatka tokom prvih sat vremena, uspješno smo se branili i nismo dozvolili protivniku da napravi nešto više ispred našeg gola. Nakon 60. minuta bili je primjetno da nismo spremni fizički pa su Rumuni preuzeli inicijativu, bili bolji, uspjeli da preokrenu rezultat i trijumfuju u prvom susretu, rekao je selektor Miljenović.

Isti rivali odgiraće revanš meč u četvrtak, 1. juna sa početkom u 19 časova.

Rumunija – Crna Gora 2:1