Omladinska reprezentacija Crne Gore upisala je i drugi trijumf u prijateljskim duelima sa Maltom.

,,Sokoli” su večeras bili ubjedljivi protiv domaćina – 4:1.

- U ovom meču me raduje, prije svega, mnogo bolji odnos nego što je bio slučaj u prvoj utakmici. To je rezultiralo time da postignemo četiri gola, a mogli smo još toliko, a dva pogotka dali smo sa igračem manje. Za brigu je bespotrebna nervoza kod ubjedljivog rezultata u našu korist, što u kvalifikacijama može skupo da nas košta. U ovoj utakmici svi igrači su dobili šansu, tako da poslije ovog dvomeča imamo jasnu sliku na koga iz ove grupe možemo računati u narednom periodu, rekao je selektor Goran Perišić.

Prvi gol na utakmici djelo je Jagoša Roganovića u 22. minutu, dok su preostala tri pogotka ,,sokoli” postigli u drugom poluvremenu. Bojan Damjanović bio je precizan u 51. minutu, zatim se u listu strijelaca upisao Đorđe Vukčević, dok je trijumf ovjerio Filip Perović u 76. minutu.

Konačan rezultat postavio je Bendžamin Kasar sedam minuta prije kraja regularnog toka utakmice.

Malta – Crna Gora 1:4

Sentenari stadion, Ta Kali.

0:1 – Jagoš Roganović 23’, 0:2 – Bojan Damjanović 51’, 0:3 – Đorđe Vukčević 64’, 0:4 – Filip Perović 76’, 1:4 – Bendžamin Kasar 83’