Budućnost je još jednom potvrdila da ove jeseni ima nešto više u odnosu na ostale ekipe u Telekom 1.CFL - lider je u gradskom derbiju savladao Mladost u gostima sa 2:1 i povećao prednost u odnosu na najbližeg pratioca na 11 bodova.

Junak meča bio je Radomir Đalović koji je dva puta tresao mrežu aktuelnog šampiona - u 4. i 86. minutu - i tako nosio svoj tim do pobjede. Mladost je u 81. minutu uspjela da izjednači golom Kopitovića, ali to nije bilo dovoljno da se spriječi nova pobjeda gradskog rivala.

Grbalj i Sutjeska podijelili su bodove u Radanovićima (2:2), iako su gosti nakon 15. minuta imali dva gola prednosti. Bod domaćinu donio je veteran Jablan koji je pogodio u 17. i 64. minutu. Bez pobjednika završen je i duel Bokelja i Dečića u Kotoru - 1:1.

Zeta je u Golubovcima lako izašla na kraj sa Rudarom - 3:0, a pobjedu pred svojim navijačima upisao je i Lovćen koji je bio bolji od Iskre sa 1:0.

Jedinstvo je u Bijelom Polju poraženo od Petrovca sa 3:1, čime je preuzelo "fenjer" prvoligaškog karavana.

Mladost - Budućnost 1:2