Dva gola Borisa Kopitovića donijela su Petrovcu pobjedu nad ekipom Mornara u zaostaloj utakmici 5. kola Telekom 1.CFL. Primorski derbi, pomjeren za danas zbog proslave Petrovačke noći, pripao je domaćinu rezultatom 2:1.

Domaćin je stigao do prednosti u 34. minutu, ali su Barani odmah uzvratili preko Jovana Vučinića koji je potpisao izjednačenje nepuna dva minuta kasnije. Tim Milorada Malovrazića ostao je sa deset igrača u 69. minutu kada je Nenad Vujović dobio drugi žuti karton, ali ga to nije spriječilo da novim golom Kopitovića u 72. minutu stigne do treće pobjede u šampionatu.

Mornar je, s druge strane, doživio četvrti poraz pa sa jednim osvojenim bodom u pet kola leži na dnu tabele Telekom 1.CFL.

Petrovac - Mornar 2:1