Mlada reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će se 2015. godine igrati u Češkoj - naša selekcija je večeras pod Goricom bez većih problema salvadala selekciju Farskih Ostrva sa 3:0 i tako preuzela čelo šeste grupe na startu kvalifikacija.

Selektor Dušan Vlaisavljević izveo je izuzetno ofanzivnu formaciju sa Vukčevićem i Bogdanovićem na bekoviskim pozicijama, sa samo jednim pravim štoperom Bakračem što se pokazalo kao pun pogodak pošto je mreža "popularnih" ribara načeta već u četvrtom minutu. Strijelac je bio Stefan Mugoša koji je glavom pretvorio u gol odličan centaršut klupskog druga Marka Vukčevića. "Sokoli" su do odlaska na odmor imali još tri velike šanse - prvo je Đorđević dobro šutirao pored gola, a zatim uzdrmao okvir sa ivice šesnaesterca, da bi u finišu prvog dijela golman gostiju Kristijan Joensen odlično vrhovima prstiju izbacio loptu u korner nakon odličnog pokušaja Boljevića.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je jasno da će se Farani kući vratiti praznih šaka, nakon što je Boljević iskoristio odličnu dugu loptu Vujačića. Posljednju priliku da se vrate u meč gosti su imali u 62. minutu kada je Bakrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a bjeloruski arbitar Ščarbaku pokazao na bijelu tačku. Ipak, golman Petković je sjajnom intervencijom zaustavio udarac Bogija Petersena. Tačku na meč stavio je Stefan Mugoša, svojim drugim golom, četiri minuta kasnije.

Naredni meč Crna Gora će igrati 10. septembra kada će dočekati jednog od najvećih rivala za drugo mjesto, selekciju Rumunije.

Crna Gora - Farska Ostrva 3:0 (1:0)