Kompletirano 20. kolo Meridianbet 1.CFL…

Stanje na vrhu tabele Meridianbet 1.CFL ostalo je nepromijenjeno nakon 20. kola prvenstva – Budućnost i Dečić Admiral Bet remizirali su (2:2) u derbiju runde, tako da Podgoričani i dalje imaju dva boda više od današnjeg rivala.

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i do vođstva došao u 27. minutu, kada je Milan Vukotić dobro reagovao na asistenciju Ognjena Gaševića. Manje od 20 minuta kasnije Budućnost je udvostručila prednost nakon lijepog gola Đorđa Despotovića.

Ipak, nastavak je donio novo lice gostujuće ekipe. Najviše zahvaljujući Bojanu Matiću, dvostrukom strijelcu koji je mrežu Budućnosti tresao u 70. i 75. minutu.

Treće mjesto preuzeo Mornar nakon trijumfa nad Sutjeskom – 1:0. Trenutak odluke desio se u 61. minutu, a gol vrijedan tri voda postigao je Kris Marlon Ondong-Emba.

Budućnost - Dečić Admiral Bet 2:2