Početak nove sezone obilježio trijumf OFK Mladost Lob.bet…

U prvom nastupu u elitnom rangu Mladost Lob.bet došla je do istorijske pobjede i to nad aktuelnim šampionom – 2:1. Budućnost je povela na ,,DG areni“ pogotkom Petra Grbića u 42. minutu, međutim, tu je i stala.

Nastavak meča pripao je debitantu u Meridianbet 1.CFL, koji je do izjednačenja stigao u 57. minutu, kada je Boris Došljak sa nekoliko metara matirao Đorđija Pavlićevića. Preokret je kompletirao Kolumbijac Faver Ramirez u 71. minutu, koji je u prvom zvaničnom meču za Mladost Lob.bet donio tri boda svojoj ekipi.

Tri boda na startu osvojio je i Dečić u duelu sa Jedinstvom Franca – 2:1. Nakon nešto više od petnaestak minuta igre Draško Božović je zatresao mrežu gostiju, da bi izjednačenje donio Armin Bošnjak u 21. minutu. Tuzani su nakon toga bili ofanzivniji i to im se isplatilo u 70. minutu zahvaljujući Milanu Vušuroviću.

Primorski, ujedno i komšijski derbi između Petrovca i Mornara završen je bez golova.

Preostala dva meča prvog kola Meridianbet igraju se sjutra.

OFK Mladost Lob.bet – Budućnost 2:1