Futsal reprezentacija Crne Gore remizirala je sa selekcijom Njemačke u posljednjem kolu turnira kvalifiakcija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2024. godine. Duel u Hamburgu završen je rezultatom 3:3.

Izabranici Sveta Ljesara na turniru u Njemačkoj upisali su dvije pobjede i remi i zajedno sa domaćinom turnira izborili plasman u glavnu rundu kvalifikacija.

Njemci su u prvom poluvremenu susreta bili bolji i došli do tri pogotka prednosti, preko Sozera, Aka i Mejera, da bi nastavak meča obilježila bolja igra „sokola“.

U drugom minutu nastavka Milanović je smanjo zaostata, da bi u posljednjih pet minuta susreta Spasojević i Vuletić donijeli bod našem timu.

- Još jedna dobra utakmica za našu selekciju, pogotovo u durgom poluvremenu susreta. Pokazali smo ogroman karakter i uspjeli da nadoknadimo tri gola zaostatka iz provg dijela i završimo turnir sa skorom od dvije pobjede i remijem. Iza nas je dobar turnir i zasluženo idemo u glavnu rundu kvalifkacija gdje nas očekuju najbolje selekcije Evrope, rekao je selektor Ljesar.

Crna Gora – Njemačka 3:3

CU arena, Hamburg.

Sudije: Lars van Leuven (Holandija), Ali JAbrajlov (Azerbejdžan), Manuel Volf (Austrija).

Steijelci
0:1 – Muhamet Sozer 3’, 0:2 – Mihael Mejer 10’, 0:3 – Suad Ak 13’, 1:2 – Đuro Milanović 22’, 2:3 – Marko Spasojević 35’, 3:3 – Luka Vuletić 39’