Odigrani mečevi 18. kola Telekom 1.CFL.

Fudbaleri Budućnosti savladali su Sutjesku (3:1) u derbiju 18. kola Telekom 1.CFL i zaostatak za Nikšićanima smanjili na deset bodova. Ovo je lideru prvi poraz u sezoni, koji je označio prekid niza od devet pobjeda.

Domaćin je na Gradskom stadionu relativno rano stigao do ubjedljivog vođstva. U 16. minutu mrežu Sutjeske zatresao je Ilija Tučević, sedam minuta kasnije isto je uradio i Milivoje Raičević. Nikšićanima je nadu vratio Igor Ivanović u 38. minutu i taj rezultat održao se do 43. minuta, kada je Blažo Igumanović bio precizan iz jedanaesterca. U nastavku nije bilo golova.

Mladost je slavila na gostovanju Grblju (2:0) i tako došla do druge uzastopne pobjede. Vođstvo Podgoričanima donio je Stefan Bukorac u 24. minutu, da bi u 84. Admir Adrović postavio konačan rezultat.

Prvi trijumf nakon 12 kola upisao je Dečić, koji je na svom terenu bio bolji od Iskre - 3:1. Iljir Camaj je svom timu donio dva gola prednosti pogocima u 23. i 33. minutu, zatim je Željko Krstović u 35. smanjio zaostatak, dok je nakon nešto više od sat igre Luka Klikovac riješio sve dileme oko pobjednika.

U duelu između Rudara i Zete nije bilo pobjednika (0:0), dok je Kom Eurozox zahvaljujući Radošu Dediću došao do tri boda na gostovanju Petrovcu - 1:0.

Rudar - Zeta 0:0
Grbalj - Mladost 0:2