Ženska seniorska reprezentacija upisala rekordno visoku pobjedu…

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore ubjedljivo je savladala Farska Ostrva (9:0) u petom kolu grupe C3 UEFA Lige nacija.

Ekipa selektora Mirka Marića sjajnom igrom došla je do najubjedljvijeg trijumfa u istoriji ove selekcije. Ujedno, Crna Gora je ostala u trci za prvo mjesto u grupi.

- Djevojke su odigrale veoma dobar meč. Mislim da nam se vratimo ono što smo promašivali u nekim prethodnim utakmicama. Jako je lijepo kad igrate ovako i postignete ovoliko golova. Ali, moramo što prije da se spustimo na zemlju. Danas možda malo da slavimo i već od sjutra jutro da se spremamo za meč sa Kiprom. Posao stručnog štaba je da se što bolje pripremimo za tu utakmicu, kako bismo odigrali na sličan način kao danas, kazao je selektor Marić.

Od starta utakmice bilo je jasno da će ovo biti dan naše selekcije. Nakon osam minuta igre, Slađana Bulatović je najavila treću pobjedu u grupi - Armisa Kuč je prošla po desnoj strani, vratila loptu u šesnaesterac, gdje je sačekala kapitneka i pogodila za 1:0.

Nepun minut kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Jelena Karličić je odlično centrirala sa desne strane, što je Kuč iskoristila i poslala loptu u donji lijevi ugao.

Kuč je bila strijelac i za 3:0, nakon driblinga i šuta lijevom nogom.

I drugo poluvrijeme počelo je dominacijom Crne Gore. Nakon nekoliko dobrih prilika pred golom Farskih Ostrva, Viljemuz Dal Kristijansen je pogodila svoju mrežu za 4:0.

Novi gol Bulatović je postigla u 63. minutu, nakon što je plasirala loptu u lijevi ugao. Četiri minuta kasnije Jasna Đoković je krunisala sjajnu igru, nakon efektne akcije poslala je loptu pod prečku.

Jelena Vujadinović je zatim ušla sa klipe za rezerve, pa dva puta pogodila u metu, u 73. i 85. minutu.

Trijumf je zaključila Đoković prelijepim pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Crna Gora – Farska Ostrva 9:0

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 100.

Sudija: Marina Cehner (Austrija)

1:0 - Slađana Bulatović 8', 2:0 – Armisa Kuč 9', 3:0 – Armisa Kuč 18', 4:0 – Viljemuz Dal Kristijansen (ag) 55', 5:0 – Slađana Bulatović 63', 6:0 – Jasna Đoković 67', 7:0 - Jelena Vujadinović 73', 8:0 - Jelena Vujadinović 85', 9:0 – Jasna Đoković 90.+3

Mortensen, Sevdal - Farska Ostrva)

Crna Gora: Anastasija Krstović (od 83. Ajša Kalač), Jovana Sarić (od 74. Aleksandra Popović), Helena Božić, Maja Šaranović, Nađa Stanović, Jasna Đoković, Darija Đukić (od 66. Tatjana Đurković), Jelena Karličić, Slađana Bulatović, Medina Dešić (od 74. Tatjana Osmajić), Armisa Kuč (od 66. Jelena Vujadinović).
Selektor: Mirko Marić.

Farska Ostrva: Oluva Jonsen, Torun Jensen, Sara Lamauge, Birita Rajan, Julija Mortensen (od 74. Asa Karslen), Viljemuz Dal Kristijansen, Runa Jakobsen (od 46. Mona Rasmusdotir), Malena Olsen (od 88. Marija Johansen), Ejdevor Klakštajn, Jensa Torolvsdotir (od 64. Rebeka Benbakura), Hajdi Sevdal (od 74. Tora Mor).
Selektor: Zigne Priz Andersen.