Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore upisala je poraz na gostovanju Azerbejdžanu.

U četvrtom kolu grupe C3 UEFA Lige nacija, naša selekcija poražena je rezultatom 3:0 na ,,Dalga areni“ u Bakuu. Crnoj Gori je ovo drugi poraz u grupi (oba od Azerbejdžana), uz pobjede nad Kiprom i Farskim Ostrvima.

- Kada izgubite 3:0, ne preostaje vam ništa osim da čestitate protivniku. Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, zatim na startu drugog nijesmo iskoristili šansu koju smo imali i ubrzo nakon toga smo primili gol. Poslije tog gola smo u potpunosti pali, Azerbejdžan je zaigrao mnogo bolje i na kraju zasluženo pobijedio, kazao je selektor Mirko Marić.

Najbolje šanse za Crnu Goru propustile su Armisa Kuč u 31. i Medina Dešić u 54. minutu.

A onda se prelomni trenutak utakmice desio u 58. minutu, kada je Mana Molajeva zatresla mrežu Crne Gore. Samo četiri minuta kasnije Nazlidžan Parlak je povisila na 2:0 i najavila pobjedu svoje ekipe. Konačan rezultat postavila je Ajšan Ahmadova šest minuta prije kraja regularnog toka utakmice.

Takmičenje u UEFA Ligi nacija Crna Gora nastavlja u decembru. Na Gradskom stadionu u Podgorici 1. decembra će dočekati Farska Ostrva, dok će četiri dana kasnije na ,,DG areni“ igrati sa Kiprom.

Azerbejdžan - Crna Gora 3:0