Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore upisala je drugu pobjedu u grupi C3 UEFA Lige nacija.

Naša selekcija pružila je veoma dobru partiju i savladala Kipar u gostima rezultatom 2:0.

Do drugog trijumfa u grupi Crnu Goru su vodile Armisa Kuč i Maja Šaranović. Prvi gol na utakmici viđen je u 22. minutu - nakon akcije sa Nađom Stanović, Kuč lijepo pogodila mrežu rivala. Nakon toga je naš tim napravio još nekoliko dobrih šansi, međutim, mreža Kipra je mirovala sve to 73. minuta. Tada Šaranović dobro reagovala nakon kornera i sprovela loptu u gol sa tri metra.

- Čestitam djevojkama na pobjedi. Prvo poluvrijeme smo odigrali veoma dobro, dok smo u drugom bili dosta nervozni. Bilo je i straha da privedemo utakmicu kako treba. Dosta puta ranije smo bili kažnjeni za promašaje i zbog toga se možda i javio taj strah. U svakom slučaju, najbitnije da smo uknjižili nova tri boda i sada se okrećemo utakmici sa Azerbejdžanom, kazao je selektor Mirko Marić.

Duel sa Azerbejdžanom igra se u Bakuu 31. oktobra, sa početkom u 13 časova po našem vremenu. Azerbejdžanke su u drugom meču grupe C3 savladale Farska Ostrva rezultatom 3:1.

Kipar - Crna Gora 0:2