Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od Zambije rezultatom 5:1 u drugom kolu međunarodnog turnira u Poreču.

Jedinu gol za našu selekciju postigao je Pavle Vukčević u petom minutu, dok su na drugoj strani pogađali Patrik Banda, dvostruki strijelac Bonifaće Ndohluvu, Fransis Činjama i Viseman Firi.

- Namjerili smo se na jačeg protivnika od nas, koji je potpuno zaluženo slavio. Samo prvih petanaestak minuta utakmice igrali smo dobro, poveli i imali tri odlične šanse. Nakon toga, protivmik je preuzeo konce igre u svoje ruke, diktirao tempo, davao golove. Nijesmo uspjeli da adekvatno odgovorimo na njihovo agresivnost i u tome leži ključ našeg poraza, kazao je selektor Sveto Ljesar

Crna Gora - Zambija 1:5

Dvorana ,,Finida“, Poreč.

Sudije: Alen Božić, Mark Kučić (Hrvatska)

1:0 - Pavle Vukčević 5', 1:1 - Patrik Banda 10', 1:2 - Bonifaće Ndohluvu 18', 1:3 - Bonifaće Ndohluvu 20', 1:4 - Fransis Činjama 34', 1:5 - Viseman Firi 37'

Crna Gora: Balša Đurković, Novica Ćalasan, David Puletić, Miloš Koprivica, Janko Bulatović. Igrali su još: Milun Sekulić, Eldin Ćorović, Lazar Kostić, Kenan Tafić, Pavle Vukčević, Goran Delić, Nikola Vidaković, Dejan Miličić, Goran Davidović.
Selektor: Sveto Ljesar.

Zambija: Mulolo Evaristo, Kilese Kota, Mikelo Kampve, Prins Lungu, Viseman Firi. Igrali su još: Džekson Čitingu, Džejms Mvila, Džekson Simvani, Gift Čama, Patrik Banda, Timoti Mvamba, Livan Nirenda, Fransis Činjama, Bonifaće Ndohluvu.
Selektor: Andrea Kristoforeti.