Crna Gora u triler završnici došla do trijumfa nad Bugarskom – 2:1.

Još jedna uzbudljiva utakmica ,,hrabrih sokola“ ovog puta je imala srećan kraj – u petom kolu grupe G kvalifikacija za EURO 2024 Crna Gora je savladala Bugarsku sa 2:1.

Odlučio je gol Stevana Jovetića u šestom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena. Bila je to nagrada za veliku borbenost, pogotovo nakon isključenja Igora Vujačića u 59. minutu, kao i izlaska Nikole Krstovića zbog povrede petnaestak minuta prije kraja.

U ovakvom nastupu ,,sokola“ istakli su se Jovetić i strijelac prvog pogotka Stefan Savić, koji su se u svojem 70. nastupu u dresu najdražih boja upisali u listu strijelaca. Velike zasluge za pobjedu idu i Milanu Mijatoviću, koji je odbranio jedanaesterac Spasu Delevu u 61. minutu.

Oba gola Crna Gora je postigla u sudijskoj nadoknadi vremena. Vođstvo je donio Savić, koji je u prvom minutu nadoknade dobro reagovao na odbijenu loptu. Sjajnom defanzivcu ovo je deveti gol za Crnu Goru. Par minuta ranije, Marko Bakić nije iskoristio stopostotnu šansu.

Bugari su izjednačili u 79. minutu, kada je Preslav Borukov glavom poslao loptu u mrežu Mijatovića, koji je prethodno odbranio pokušaj Deleva.

Jovetić je u 86. minutu pogodio prečku, ali je deset minuta nakon toga pododio metu. Driton Camaj je centrirao, napadač ,,sokola“ stigao do 32. gola za reprezentaciju, a tribine istog trenutka ,,eksplodirale“.