Ženska seniorska reprezentacija deklasirala Moldaviju u drugom prijateljskom duelu – 5:0.

Ekipa Mirka Marića odigrala je sjajan meč i u potpunosti se revanširala domaćinu za poraz (2:1) od prije dva dana.

- Po veoma teškim uslovima za igru, na izuzetno visokoj temperaturi, djevojke su reagovale na pravi način poslije poraza u prvoj utakmici. U prvom poluvremenu smo poveli, imali još nekoliko zicera, ali smo i mogli da budemo kažnjeni za te promašaje. Međutim, u nastavku smo odigrali još bolje, postigli još četiri gola, a posebno raduje što se u listu strijelaca upisalo pet igračica, kazao je selektor Marić.

Helena Božić dovela je Crnu Goru u vođstvo poslije desetak minuta igre, da bi posebno furiozna igra naše selekcija bila viđena u nastavku. Armisa Kuč u 49. i Medina Dešić u 52. minutu najavile su pobjedu, koju su ubjedljivom učinile Jasna Đoković i Anđela Tošković, koje su pogađale u 64. i 79. minutu.

Moldavija – Crna Gora 0:5

Trening centar FS Moldavije, Kišinjev.

Sudija: Ana Marija Terteleak (Moldavija)

0:1 – Helena Božić 10', 0:2 – Armisa Kuč 49', 0:3 – Medina Dešić 52', 0:4 – Jasna Đoković 64', 0:5 – Anđela Tošković 79'

Radunović, Krstović, Đurđevac, Sarić – Crna Gora

Moldavija: Evgenija Dumik, Kristina Ceresku (od 46. Anastasija Cernitu), Mihaela Burdenjuk (od 19. Franćeska Kovali), Anastasija Toma (od 57. Karina Dojban), Karolina Cabur, Klaudija Kiper (od 77. Anisija Sau), Felicija Gucu, Madalina Badićeanu, Nadežda Kolenišćenko, Anastasija Sivolobova (od 57. Valerija Varlan), Irina Topal (od 57. Elina Kokeanovski).
Selektor: Nikolae Bunea.

Crna Gora: Anastasija Krstović (od 72. Ajša Kalač), Nađa Stanović, Helena Božić (od 72. Ivana Boričić), Maja Šaranović, Milica Radunović (od 46. Jovana Sarić), Jasna Đoković, Jelena Karličić (od 46. Nađa Đurđevac), Anđela Tošković, Jelena Vujadinović (od 71. Sara Simonović), Armisa Kuč, Medina Dešić (od 59. Tatjana Osmajić).
Selektor: Mirko Marić.