Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljskom duelu sa Moldavijom – 2:1.

Sva tri gola postignuta su u uvodnih dvedesetak minuta prvog poluvremena. Domaći tim poveo je u 13. minutu preko Klaudije Kiper, ubrzo je izjednačila Medina Dešić, da bi u 19. minutu iz jedanaesterca konačan rezultat postavila Anastasija Toma.

- Odigrali smo dosta loše u prvom poluvremenu, dok smo u nastavku prikazali nešto bolju igru. Ovakav poraz može biti i dobar u ovom trenutku, da nas spusti na zemlju uoči početka takmičarskih utakmica. U današnjem meču dali smo šansu većini igračica, a u revanšu će minutažu imati i one koje nisu igrale danas, kazao je selektor Mirko Marić.