Fudbaleri Crne Gore upisali su večeras jedan od najvećih rezultata u svojoj istoriji.

Bez nekoliko standardnih igrača i nakon zaostatka od dva gola, ,,hrabri sokoli“ remizirali su sa Holandijom - 2:2.

Nakon što su osamdesetak minuta igrali otvoreno protiv ,,lala“, u finišu su konkretizovali svoju dobru igru i postigli dva gola. Trinaesti dan novembra 2021. vječno će pamtiti Ilija Vukotić, strijelac u debitantskom nastup u dresu Crne Gore. Njegov pogodak u stilu prekaljenih centarfora bio je uvod u veliko slavlje nakon ,,nebeskog“ skoka Nikole Vujnovića i gola za konačnih 2:2.

Našoj selekciji ovo je bio 12. bod u devet utakmica, a posljednju u ovom ciklusu odigraće u utorak 16. novembra, protiv Turske u Podgorici.

,,Sokoli“ su dobro otvorili meč i bez straha igrali ofanzivno protiv kvalitetnog rivala. Prvu veliku šansu na utakmici imala je Crna Gora. Žarko Tomašević je poslao dugu loptu, Vladimir Jovović pobjegao golmanu Džastinu Bajlou, ali je iz pada pogodio samo spoljni dio mreže.

Ipak, kazna za taj promašaj stigla je veoma brzo - u 24. minutu Marko Janković je startovao na Dejviju Klasenu, a sudija Karlos Del Sero Grande procijenio da je to prekršaj za jedanaesterac. Takvu priliku Memfis Depaj nije propustio.

I nakon tog zaostatka Crna Gora je željela da igra prema naprijed i napada Holandiju. U 29. minutu sa desne strane je ubacio Marko Vukčević, a Milutin Osmajić šutirao pored gola.

Odličan šut Jankovića u 40. minutu Bajlou je odbio u korner, što je bila posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Nakon manje od deset minuta igre u nastavku, gosti su udvostručili prednost. Efektno je pogodio Depaj, nakon dobre asistencije Denzela Damfrisa.

Nakon skoro pola sata igre, bez nekih većih uzbuđenja, krenuo je furiozni finiš ,,sokola“. Debitant Vukotić prvo je svoj prvi meč u dresu reprezentacije napravio savršenim pogodivši mrežu Holandije nakon akcije Fatosa Bećiraja i Osmajića.

,,Sokoli“, nošeni podrškom sa tribina, osjetili su momenat i bez ustručavanja krenuli po još jedan gol. Na njega se čekalo četiri minuta, a onda je Vujnović nadskočio čuvara i loptu Rista Radunovića poslao u mrežu gostiju.

Time je postavio konačan rezultat i Crnoj Gori donio jedan od najvrjednijih remija.

Crna Gora - Holandija 2:2

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 1.844.

Sudija: Karlos Del Sero Grande (Španija).

0:1 - Depaj (p) 25', 0:2 - Depaj 54', 1:2 - Vukotić 82', 2:2 - Vujnović 86'