Druga pobjeda naše najbolje selekcije u UEFA Ligi nacija...

Reprezentacija Crne Gore savladala je Litvaniju rezultatom 4:1 u meču četvrtog kola UEFA Lige nacija.

„Sokoli“ su nadigrali rivala u večerašnjem susretu, bili veoma efikasni i apsolutno zasluženo na sjeveru Evrope upisali drugu pobjedu u Ligi nacija. Stefan Mugoša postigao je dva pogotka, Boris Koptović i Darko Zorić se po prvi put našli na listi strijelaca u reprezentativnom susretu dok je Risto Radunović upisao prvi nastup u dresu najdražih boja.

Prvo poluvrijeme susreta u Viljnusu obilježila je totalna dominacija „sokola“ u posjedu lopte koja je rezultirala sa dva postignuta pogotka. Na isteku desetog minuta igre odlično dodavanje Vešovića u pogodak je pretvorio Mugoša – napadač, koji je večeras odigrao 25. meč u dresu nacionalnog tima, dobio je duel sa protivničkim defanzivcem i preciznim darcem sa desetak metara pogodio metu.

Vodeći pogodak nije „otupio“ oštricu napada našeg tima pa je nakon nekoliko neuspjelih pokušaja Kopitović duplirao prednost. Nakon kornera sa desne strane mladi defanzivac našao se sam na drugoj stativi i sa par metra matirao Šetkusa.

Pred sam odlazak na odmor Mugoša je još jednom bio precizan, ovog puta sa bijele tačke nakon što je sam izborio najstrožiju kaznu.

U nastavku susreta „sokoli“ su organizovanom i disciplinovanom igrom čuvali ubjedljivu prednost stečenu tokom prvih 45 minuta susreta. U finišu smo uspjeli da uvećamo prednost nakon odlične akcije Mugoše i Bećiraja koju je preciznim udarcem krunisao Darko Zorić, da bi samo dva minuta kasnije Baravikaas iskoristio priliku da ublaži poraz domaćina.

Naredni meč u UEFA Ligi nacija naša najbolja selekcija odigrače 17. novembra u Beogradu protiv selekcije Srbije.

Litvanija – Crna Gora 1:4

LFF stadion, Viljnus.

Sudija: Robert Šergenhofer (Austrija).

0:1 –
Stefan Mugoša 10', 0:2 – Boris Kopitović 35', 0:3 – Stefan Mugoša (p) 45', 0:4 – Darko Zorić 86', 1:4 – Rolandas Baravikas 88'