Nikšićani upisali osmu uzastopnu pobjedu u Telekom 1.CFL.

Fudbaleri Sutjeske savladali su Rudar (3:0) u jednom od derbija 16. kola Telekom 1.CFL i tako došli do osme vezane pobjede u ligi, koja im je donijela 13 bodova prednosti ispred drugoplasirane Budućnosti.

Istovremeno, Nikšićani su postavili rekord po broju minuta bez primljenog gola (928), dok je čuvar mreže te ekipe Vladan Giljen rekorder među golmanima sa 913 minuta u kojima se njegova mreža nije tresla. Pobjedu u Pljevljima Sutjesci su donijeli Božo Marković, Bojan Božović i Luka Merdović.

Budućnost je povećala zaostatak za Sutjeskom zahvaljujući remiju protiv Petrovca u gostima - 0:0.

Remi je viđen i u duelu Dečića i Kom Eurozoxa - 1:1. Domaćin je poveo golom Ivana Rackovića u 14. minutu, izjednačio je Marko Kažić u 39.

Pogotkom Filipa Kukuličića u devetom minutu, Iskra je savladala Grbalj u Radanovićima - 1:0.

Posljednji meč 16. kola Telekom 1.CFL igra se sjutra na Starom aerodromu, gdje od 13 časova Mladost dočekuje Zetu.

Rudar - Sutjeska 0:3