Izabranici Obrena Sarića postigli su četiri pogotka u prvom prijateljskom duelu sa selekcijom Albanije.

Pionirska reprezentacija Crne Gore upisala je ubjedljiv trijumf u prijateljskom meču sa vršnjacima iz Albanije – „sokolići“ su u Skadru slavili rezultatom 4:0.

Izabranici Obrena Sarića nadigrali su rivala u svim segmentima igre, „spakovali“ četiri komada u mrežu Albanaca i upisali zasluženu pobjedu.

Mrežu rivala načeo je Mijović u 24. minutu susreta kada je iskoristio dobro dodavanje, zaobišao Gegu i pogodio metu.

Šest minuta kasnije Dašić je presjekao akciju rivala i odlično uposlio Nurkovića koji je rutinskom realizacijom duplirao prednost našeg tima.

Nastavak susreta donio je isti ritam „sokolića“, koji su do trećeg pogotka došli u 56. minutu. Defanzivci Albanije u kaznenom prostoru nepropisno su zaustavili Dašića, što je iskorisio Mijović i udarcem sa bijele tačke po drugi put matirao protivničkog golmana.

Konačan rezultat susreta postavio je Šuškavčević, koji se u 72. minutu našao na pravom mjestu nakon udarca Đukića i odbijenu loptu poslao u nebranjenu mrežu.

- Odigrali smo utakmicu u kojoj smo od početka znali sta hoćemo.Trudili smo se da igramo direktno prema golu protivnika i iskoristili smo napadački potencijal koji posjedujemo. Imali smo kontrolu u većem dijelu utakmice, a uspjeli smo da izdržimo intezivan pritisak protivnika u završnici prvog poluvremena, rekao je selektor Sarić.

Isti rivali za dva dana odigraće revanš meč na terenu Trening kampa FSCG sa početkom u 11:00 časova.

Albanija – Crna Gora 0:4

Stadion Fuša Lekurave, Skadar.

Sudija: Indrit Mirtja (Albanija).

0:1
– Lazar Mijović24', 0:2 – Misin Nurković 32', 0:3 – Lazar Mijović 56' (p), 0:4 – Nikola Šuškavčević 72'