Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je rezultatom 1:1 sa odgovarajućom selekcijom Kosova u meču posljednjeg kola turnira preliminarne runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića nisu uspjele da turnir završe pobjedom, iako su imale nekoliko prilika u duelu sa selekcijom Kosova.

Protivnik, koji je kao i naša selekcija poražen u prva dva susreta, do prednosti je došao u 33. minutu preko Šale koja je preczinim udarcem završila akciju svog tima.

Odgovor naše selekcije bio je munjevit pa je nakon minut igre Maja Šaranović krunisala dobru akciju i donijela izjednačenje našem timu.

Do kraja susreta naša selekcija imala je nekoliko pokušaja da dođe do prednosti i tri boda, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

- Kosovo je prijatno iznenadilo na ovom turniru, u prve dvije utakmice poražene su sa iznenađujuće malim brojem golova. Mi smo danas ipak bili bolji, imali posjed i nekoliko prilika ali nismo uspjeli da pobjedimo. Utakmica je bila vrlo borbena i dobra. Zadovoljni smo zalaganjem djevojaka na današnjoj utakmici, ali ostaje žal što nismo dobru igru krunisali pobjedom, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Kosovo – Crna Gora 1:1