Mlada reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno sa selekcijom Bosne i Hercegovine. Prijatesljki meč koji je večeras odigran na Gradskom stadionu u Nikšiću završen je rezultatom 1:1.

Izabranici Mojaša Radonjića imali su terensku inicijativu tokom većeg dijela ali su Bosanci dobrim pozicioniranjem spriječili „sokole“ da iz posjeda dođu do većeg broja izglednih prilika.

Naša selekcija bila je bolja u uvodnom dijelu prvog poluvremena i već nakon 11. minuta igre došla do prednosti. Mreža rivala zatresla se nakon odličnog kontranapada koji su vodili Camaj, Muratović i Guzina – mrežu rivala zatresao je Skenderović iz drugog pokušaja, pošto je njegov prvi udarac zaustavio Trkulja.

I gosti su iskoristili prvu priliku koja im se ukazala da dođu do pogotka. Dujaković je u 23. minutu iskoristio centaršut sa desne strane i udarcem glavom poslao loptu u dio gola koji nije mogao da pokrije Murić, dvometraš na golu naše selekcije.

Samo tri minuta kasnije u čuvar naše mreže dobio je duel sa Dujakovićem i pravovremenom intervencijom odbio loptu u korner. Murić se istakao i sredinom drugog dijela susreta kada je zaustavio izuzetno opasan udarac glavom koji je nakon kornera uputio Ćavar.

Naša selekcija zaprijetila je preko Đuričkovića koji je dobro tukao sa dvadesetak metara ali je lopta završiča nedaleko od gola protivnika.

„Sokoli“ su meč završili sa igračem manje, pošto je Murić, zbog prekršaja van kaznenog prostora, tzaradio zaradio direktan crveni karton.

Arijanet Murić – Crna Gora

Crna Gora: Arijanet Murić, Momčilo Rašo, Andrija Vukčević (od 66. Stefan Bajić), Marko Roganović (od 61. Aleksandar Milić), Milija Golubović (od 46. Stefan Vukčević (od 86. Matija Šarkić)), Belmin Muratović (od 46. Miomir Đuričković), Dejan Kotorac (od 46. Stefan Lončar), Driton Camaj (od 46. Filip Kukuličić), Emir Azemović (od 66. Miloš Drinčić), Boško Guzina (od 61. Marko Vuković), Meris Skenderović (od 61. Nikola Krstović).
Selektor: Mojaš Radonjić.

Bosna i Hercegovina: Nemanja Trkulja (od 46. Azir Muminović), Marija Ćavar, Eldar Čivić (od 56. Advan Kadušić), Marko Mihojević (od 78. Stjepan Lončar), Darko Todorović, Stjepan Radeljić, Besim Šerbečić, Nikola Dujaković (od 67. Mak Varešanović), Demir Peco (od 67. Luka Menalo), Hamza Čataković (od 56. Alimr Aganspahić), Nemanja Anđušić (od 56. Mićo Kuzminović).
Selektor: Vinko Marinović.