Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjake iz Škotske u meču za peto mjesto na memorijalnom turniru Stevan Ćele Vilotić – meč koji je u regularnom toku završen rezultatom 2:2 naša selekcija riješila je u svoju korist sa 6:5 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Miljenovićevi izabranici su već nakon sedam minuta došli do predsnosti zahvaljujući Vukotiću koji je krunisao brz i tečan napad našeg tima. Nedugo nakon pogotka „sokoli“ su imali još jednu priliku da zatresu mrežu rivala ali je Zečević poslao loptu preko prečke.

Škoti su do izjednačenja došli u 37. minutu preko Ačisona koji je iskoristio najstrožiju kaznu dosuđenju zbog prekršaja Jablana nad Rudenom. Do odlaska na odmor Bubanja je imao priliku da vrati prednost našem timu ali je njegov udarac sa 12 metara golman rivala odbio u korner.

U desetom minutu nastavka naša selekcija uspjela je još jedom da pronađe put do mreže Škotlanđana – Zečević je ubacio loptu u kazneni prostor i pronašao Hota koji je rutinski pogdio za novu prednost „sokola“.

Samo dva minuta kasnije Velš je iskoristio grešku naše odbrane, donio izjednačenje svom timu i postavio konačan rezultat susreta.

U penal seriji naši omladinci bili su koncentrisaniji i precizniji, pogodili pet puta mrežu rivala dok su Škoti bili precizni samo četiri puta.

Crna Gora – Škotska 2:2 (penali 6:5)

Stadion FK TSC, Bačka Topola.

1:0
– Ilija Vukotić 7', 1:1 – Džek Ačinson 37' (p), 2:1 – Mirza Hot 55', 2:2 – Stiven Velš 57'