Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjakinje iz Bjelorusije rezultatom 1:0 u meču prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića uspjele su da pobjedom krunišu dobru igru u duelu sa domaćinom turnira. Naša selekcija u potpunosti je nadigrala rivala, koji tokom susreta nije došao u priliku da uputi udarac ka golu „crvenih“.

Pitanje pobjedinka riješeno je u 46. minutu susreta nakon odličnog solo prodora Nađe Đurđevac i povratne lopte u kazneni prostora. Akciju Đurđevac odlično je ispratila Jelena Karličić, natrčala na povratnu loptu i preczinim udarcem je poslala iza leđa protivničkog golmana.

- Odlično smo odigrali utakmicu, bili smo bolji cijelo vrijeme i strpljivo čekali šansu da zatresemo protivničku mrežu. Nakon vođstva odlično smo se postavili na terenu i bili veoma opasni iz kontra napada. Drago nam je što je rezultat ispratio igru, zbog djevojaka i njihovog samopouzdanja. Sjutra ćemo protiv Kazahstana dati sansu curicama koje su danas imale manju minutažu, rekao je selektor Hadžiosmanović.

U drugom kolu turnira naša selekcija će odmjeriti snage sa vršnjakinjama iz Kazahstana.

Bjelorusija – Crna Gora 0:1