GRBALJ ODOLIO POD GORICOM

Derbi 12. kola T-Com Prve lige još jednom je potvrdio da će šampionat Crne Gore ove sezone do kraja biti krajnje neizvjestan – lider Grbalj remizirao je u Podgorici sa ekipom Budućnosti (2:2) i tako sačuvao vodeću poziciju.

Tim iz Radanovića je pokazao da je u duel neopravdao ušao sa epitetom autsajdera pošto je, nakon nesretno primljenog prvog gola, u većem dijelu utakmice držao čas aktuelnom šampionu. Domaćin je poveo već u šestom minutu golom Ivana Vukovića, ali je u finišu prvog poluvremena prepustio inicijativu protivniku koji je to znao da kazni. U posljednjem minutu prvog poluvremena Bojić je savladao Vujadinovića, koji je morao da vadi loptu iz mreže i u devetom minutu drugog poluvremena poslije odličnog udarca Dragana Boškovića. Ipak, rezervista Sekulić je u 78. minutu uspio da spasi svoj tim poraza nakon što je uspio da ugura loptu u gol poslije stative koju je pogodio Delić.

Grbalj je sačuvao čelo tabele zahvaljujući boljoj gol razlici od Mogrena, koji je u popodnevnom terminu opravdao ulogu favorita u duelu sa Lovćenom. Budvani su poveli golom Grbića u finišu prvog poluvremena, dok je sve dileme o pobjedniku otklonio Ćetković u 66. minutu.

Najveću senzaciju napravilo je Jezero, koje je na “Trešnjici” potuklo Zetu sa 2:0. Momci iz Plava su golovima Nikolića i Jovovića šokirali tim iz Golubovaca, kojem ostaje da žali zbog dvije stative i mnogo propuštenih prilika.

Budućnost - Grbalj 2:2
1:0 – I.Vuković 6’
1:1 - Bojić 45’
1:2 – D.Bošković 54’
2:2 - Sekulić 78’

Zeta – Jezero 0:2
0:1 - Nikolić 24’
0:2 - Jovović 69’