Pioniri Sutjeske osvojili su Kup Crne Gore. Nikšićani su u finalnom susretu savladali vršnjake iz OFK Berana rezultatom 4:0.

Izabranici Slaviše Mirkovića do prednosti su došli u četvrto minutu igre preko Lješkovića koji je iskoristio dobro dodavanje Petrušića i plasiranim udarcem pogodio metu. Sedam minuta kasnije Đukanović je nadvisio sve u skoku nakon kornera koji je izveo Janjić, zahvatio loptu glavom i poslao je iza leđa čuvara meže Berana.

Do odlaska na odmor Lješković je još jednom nadmudrio odbranu rivala i pogodio metu za visoku prednost Nikšićana.

Konačan rezultat susreta postavio je Nikola Janjić koji je iskoristio odlično dodavanje Bojovića, izašao jedan na jedan sa Akovićem i rutinski realizovao ukazanu priliku.

Sutjeska – OFK Berane 4:0

Trening kamp FSCG, Podgorica.

Sudija: Marko Ivanović (Cetinje).

1:0
– Željko Lješković 5', 2:0 – Aleksandar Đukanović 11', 3:0 – Željko Lješković 14', 4:0 – Nikola Janjić 51'

Tihomir Lazović – OFK Berane

Sutjeska: Luka Komar, Nikola Janjić, Srđan Petrušić (Matija Gardašević), Igor Pajović, Marko Bojović (Matija Zajović), Aleksandar Đukanović, Željko Lješković (Vukašin Kankaraš), Nemanja Radojević (Miloš Korać), Balša Dubljević, Marinko Janičić, Miloš Milović (Marko Labović).
Trener: Slaviša Mirković.

OFK Berane: Goran Aković, Jovan Janković, Tihomir Lazović, Đorđe Magdelinić (Marko Bojović), Božidar Čukić, Dušan Vuković, Haris Tiganj, Menal Malezić, Andrija Marsenić, Ervin Ramusović (Vujović Filip), Edis Rujović.