Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjakinja iz Hrvatske nakon jedanaesteraca u prvom kolu UEFA razvojnog turnira koji se održava u Bugarskoj. Hrvatice su, nakon 1:1 u regularnom toku, bile bolje u izvođenju jedanaesteraca i slavile rezultatom 5:4.

Tokom prvog dijela susreta izabranice Derviša Hadžiosmanovića nisu imale odgovor na agresivnu igru protivnika, ali su uspjele da sačuvaju mrežu. U nastavku susreta naše omladinke pružile su boblju igru, uspjele da se vrate nakon minusa od jednog gola i dođu do izjednačenja u samom finišu susreta.

Hrvatska je do prednosti došla u 52. minutu susreta kada je Karla Jedvaj preciznim udarcem krunisala dobru akciju svog tima.

Izjednačenje našem timu obezbijedila je Jasmin Rihtštajner u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Prema pravilima UEFA razvojnih turnira pobjednik meča mora biti odlučen, pa su Hrvatice doše do pobjede nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca – izabranice Hrvoja Matijevića bile su precizne pet puta, dok su naše reprezentativke pogodile jednom manje.

- Bili smo u podređenoj ulozi tokom prvih 45. mintua susreta ali smo uspjeli da sačuvamo rezultatski egal. U drugom dijelu bili smo bolji pa smo i nakon pogotka selekcije Hrvatske igrali dobro, strpljivo gradili akcije i došlil do izjednačenja u samom finišu, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Već sjutra naša selekcija će u meču drugog kola odmjeriti snage sa vršnjakinjama iz Bugarske.

Hrvatska – Crna Gora 1:1 (nakon penala 5:4)