Prve utakmice polufinala Kupa Crne Gore donijele su ubjedljivu pobjedu Sutjeske na gostovanju u Danilovgradu i remi Rudara i Grblja u Pljevljima.

Nikšićani su do vrha napunili mrežu Iskre, postigli pet pogodaka i jednom nogom zakoračili u finale najmasovnijeg takmičenja. Izabranici Nikole Rakojevića do odlaska na odmor stekli su tri gola prednosti – Vlaisavljević je bio precizan u trećem i 23. minutu, dok je Kovačević pogodio u 37. minutu prvog dijela. Nastavak je donio po jedan pogodak Igora Ivanovića i Dejana Zarubice za ubjedljiv trijumf Sutjeske na stadionu braće Velašević.

U duelu Rudara i Grblja nije bilo pobjednika – meč u Pljevljima završen je rezultatom 1:1. Domaćin je već u petom minutu došao do prednosti zahvaljujući Drašku Božoviću, da bi u 78. minutu Nedić poravnao rezultat i obezbijedio timu iz Radanovića povoljan rezultat uoči revanša.

Revanš mečevi polufinala Kupa Crne Gore igraju su 26. aprila u Nikšiću i Radanovićima.

Iskra – Sutjeska 0:5