Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 1:0 u prijateljskom odmjeravanju snaga sa selekcijom Hrvatske.

Pitanje pobjednika duela koji je danas odigran u Petrovcu riješeno je u prvom dijelu tokom kojeg su gošće stvorile veći broj prilika od naše selekcije.

Hrvatska je do pogotka došla u 11. minutu nakon centaršuta sa lijeve strane i preciznog udarca Dujmović koja je pogodila suprotan ugao našeg gola. Do odlaska na odmor gošće su imale inicijativu ali nisu uspjele da iskoriste prilike i dupliraju prednost.

Naša selekcija zaigrala je bolje u nastavku susreta, pružila snažan otpor i u samom finišu imala priliku da dođe do izjednačenja. Pet minuta prije kraja susreta Tamara Bojat se našla u izglednoj prilici ali je loptu umjesto iza leđa protivničkog golmana poslala preko prečke.

- Kombinovali smo ekipu, tako da su sve djevojke imale priliku da odigraju najmanje 45 minuta. Viđena je interesantna utakmica u kojoj igralo otvoreno i bez kalkulacija. Hrvatice su bile bolje u prvom dijelu igre, rano povele i možda mogle postići jos neki gol u prvom poluvremenu. U drugom dijelu smo potpuno parirali, imali šansu da dođemo do izjednačenja u finišu. Generalno, zadovoljni smo viđenim na prvoj provjeri u okviru priprema za aprilske kvalifikacije, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Revanš meč odigraće se u utorak, 24. januara na stadion FK „Grbalj“ u Radanovićima sa početkom u 10.30 časova.

Crna Gora – Hrvatska 0:1