SLOVENIJA - CRNA GORA 7:1

Futsal reprezentacija Crne Gore nije uspjela da ponovi uspjeh koji je prošlog mjeseca ostvarila u Izraelu -  u poslednjem kolu kvalifikacionog turnira za odlazak na Evropsko prvenstvo koji je igran u Francuskoj, naša selekcije je poražena od Slovenije rezultatom 7:1.

Meč koji je odlučivao koja će selekcija zauzeti drugu poziciju u grupi i sami mtim steći priliku da se nađe na smotri najbojih "malih" fudbalera Evrope, "sokoli" su odlično započeli. U desetom minutu susreta Miković je nakon fenomenalne akcije zatresao mrežu protivnika. Naša selekcija igrala je odlično sve do odlaska na odmor, iako je protivnik uspio da izjednači golom Goranovića u 15. minutu.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo selekciji Slovenije. Naša selekcija nije uspjela da se odbrani od totalne ofanzive protivnika koja je rezultirala sa šest pogodaka.

Slovenci su došli do prednosti u petom minutu nastavka preko Posojnika, da bi dva minuta kasnije Kregelj povećao još jednom savladao Draškovića. Pitanje pobjednika riješeno je u poslednjih šest minuta, kada su viđena četri gola u režiji Slovenaca.

Slovenci su sa tri boda iz duela sa našom selekcijom došli do druge pozicije, što im može donijeti plasman na Evropsko prvenstvo ukoliko budu jedna od četri najbolje drugoplasirane selekcije iz sedam kvalifikacionih turnira.

Slovenija - Crna Gora 7:1
0:1 – Miković 10'
1:1 – Goranović 15'

6:1 - Drobnik 39'
7:1 - Mordej 40'

Slovenija: Mohorić, Posojnik, Kregelj, Mihelić, Cujec, Drobnik, Morbej, Melnik, Urišič, Urnovec, Goranović, Brkić.

Crna Gora: Despotović, Bošković, Drašković, Bajović, Božović, Gojković, Novović, Barović, Mugoša, Miković, Zeković.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _