CRNA GORA - FRANCUSKA 6:4

Futsal reprezentacija Crne Gore oporavila se od poraza u duelu sa Rusijom na startu turnira drugog kruga kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo i u drugom kolu savladala selekciju Francuske rezultatom 6:4.

"Sokoli" su krenuli bojažljivo, što su Francuzi uspjeli da iskoriste i dođu do prednosti u četvrtom minutu golom Tekseire. To je ujedno bilo sve što su prikazali domaći igrači, pa je do odlaska na odmor gledana simultanka naših "malih" fudbalera. Strahovit udarac Draškovića u 13. minutu bio je prevelik zalogaj za francuskog golmana. Rezultatski preokret obezbijedio je Božović, koji je odbijenu loptu nakon udarca Mikovića ramenom poslao u mrežu. U poslednjem minutu prvog poluvremena Bajović je iskoristio tačan pas Gojkovića i povećao prednost naše selekcije na dva pogotka.

Prvi napad naše selekcije u nastavku rezultirao je pogotkom. Četvrtu kapitulaciju Harun je potpisao nakon udarca Zekovića. Domaćin je munjevito odgovorio, preko Tekseire koji je postigao dva puta pogađao metu u samo dva minuta i smanjio zaostatak "galskih pjetlova" na samo jedan pogodak.

Ono što je Tekseira uradio za Francuze, za našu selekciju uspio je da uradi Božović- naš reprezentativac je za dva minuta dva puta pogodio metu, nakon čega je bilo jasno da če kompletan plijen pripasti reprezentaciji Crne Gore. Domaćin je do kraja uspio samo da ublaži poraz pogotkom Batule u 30. minutu.

Trijumf u drugom meču koji je danas igran na turniru u Francuskoj, prema očekivanjima, ostvarila je selekcija Rusije u duelu sa Slovenijom. "Zbornaja" je slavila pobjedu rezultatom 2:0.

Crna Gora - Francuska 6:4
0:1 – Tekseira 1'
1:1 – Drašković 04'
2:1 – Božović 13'
3:1 – Bajović 22'
4:1 – Zeković 21'
4:2 - Tekseira 22'
4:3 - Tekseira 23'